Tweede oproep Erasmus+ leermobiliteit sport: dien je project in voor 1 oktober
Tweede oproep Erasmus+ leermobiliteit sport: dien je project in voor 1 oktober
Ook lokale besturen kunnen via Erasmus+ hun sportmedewerkers, trainers en vrijwilligers laten bijleren in het buitenland. Na de eerste deadline van 12 februari volgt dit jaar een tweede kans: wie voor 1 oktober 2026 (12u00) een aanvraag indient, kan rekenen op Europese subsidies voor een leerervaring in het buitenland tussen januari en mei 2027.
Waarover gaat het?
Binnen Erasmus+ Sport (Key Action 1 – Individuele leermobiliteit) kunnen organisaties uit de breedtesport – dus ook gemeentelijke sportdiensten, sportregio's en intergemeentelijke samenwerkingsverbanden – budget aanvragen om personeel of vrijwilligers een periode naar het buitenland te sturen. Dat kan in twee vormen:
- Jobshadowing (2 tot 14 dagen): je gaat op bezoek bij een buitenlandse partnerorganisatie om te observeren en te leren van hun aanpak.
- Coaching assignement (7 tot 60 dagen): een langere, meer uitvoerende stage waarbij je actief meedraait in de werking van de gastorganisatie.
Per project kunnen tot 10 mobiliteiten gebeuren. Combinaties zijjn mogelijk. Zowel professionele medewerkers als vrijwilligers komen in aanmerking.
Inspiratie: lokale besturen gingen je al voor
- Stad Mechelen leert in Kopenhagen (openwaterzwemmen): medewerkers van het team Sport van Stad Mechelen trokken naar Kopenhagen om te leren hoe de Havenbaden er beheer, wettelijk kader, waterkwaliteit en openwaterzwemcultuur organiseren. De opgedane kennis wordt gedeeld met andere Vlaamse gemeenten en gebruikt voor het pilootproject Keerdok in Mechelen.
- Basics vzw en Exception Movement in Valencia (freerunning): een intensieve leerweek bij lokale partner Motion Academy rond trainingsmethodiek, veiligheid en de toekomst van freerunning, met doorstroom naar opleidingen van de Vlaamse Trainersschool.
- Vlaamse Sportfederatie in Berlijn (gender): een uitwisseling rond genderdiversiteit en inclusief sportbeleid, die resulteerde in praktische tools zoals een genderscan voor sportorganisaties.
Deze voorbeelden tonen hoe een leermobiliteit zowel lokale projecten (zoals in Mechelen) als bredere beleidsaanbevelingen voor andere gemeenten kan voeden.
Info- en schrijfsessies: laat je begeleiden
Epos Vlaanderen, het agentschap in Vlaanderen dat dit Erasmus+ programma managet, ondersteunt indieners met infosessies, schrijfsessies en persoonlijke begeleiding bij het uitwerken van een projectidee.
Schrijfsessies (op locatie, inschrijven verplicht)
|
Datum |
Locatie |
Uur |
Inschrijven tot |
Link |
|
Woensdag 2 september |
VAC Gent |
10u00 - 12u00 |
31 augustus, 23u59 |
|
|
Dinsdag 8 september |
De Winkelhaak Antwerpen |
10u00 - 12u00 |
6 september, 23u59 |
|
|
Woensdag 16 september |
VAC Leuven |
10u00 - 12u00 |
11 september, 23u59 |
Praktisch
- Deadline: 1 oktober 2026, 12u00 (Brusselse tijd)
- Aanvraag: via het Erasmus+ and European Solidarity Corps Platform (EESCP), met een EU-login en een Organisation ID (OID) voor je bestuur
- Beheer in Vlaanderen: Epos Vlaanderen (nationaal agentschap), met ondersteuning van EU Sport Link
- Persoonlijke begeleiding: neem contact op met Bart Verschueren voor tips en feedback bij het schrijven van je aanvraag
- Alle info over de tweede ronde KA182 sport: epos-vlaanderen.be
Deel dit bericht